pix - en to pl translation catalogue (1078 entries)

en: Caption
pl: Opis

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: _Single click to open files
pl: _Pojedyncze kliknięcie otwiera pliki

en: _Double click to open files
pl: Podwójne _kliknięcie otwiera pliki

en: _Open files in fullscreen mode
pl: _Otwórz pliki w trybie pełnoekranowym

en: Other
pl: Inne

en: Thumbnail _size:
pl: Wielkość _miniatury:

en: D_etermine image type from content (slower)
pl: O_kreśl typ obrazu na podstawie zawartości (wolniej)

en: digits
pl: cyfry

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Edycja

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: remove
pl: usuń

en: add
pl: dodaj

en: _Extensions:
pl: _Rozszerzenia:

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: Filter _Name:
pl: _Nazwa filtra:

en: _Match:
pl: _Dopasowanie:

en: Rules:
pl: Reguły:

en: _Limit to
pl: _Ograniczenie do

en: selected by
pl: wybrane wg

en: Mean:
pl: Średnia:

note: Short for "Standard deviation".  Try to keep it under the 12 characters in the translation or it will be ellipsized at the end.
en: Std dev:
pl: Odchylenie standardowe:

en: Median:
pl: Mediana:

note: After the colon there is the total number of pixels
en: Pixels:
pl: Piksele:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is a percentile.
en: Max:
pl: Maksimum:

[ctx: Pixels]
note: After the colon there is the percentile of selected pixels.
en: Selected:
pl: Zaznaczone:

en: _Location:
pl: _Położenie:

en: Overwrite the old file with the new one?
pl: Zastąpić stary plik nowym?

en: Old File:
pl: Stary plik:

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Modified:
pl: Zmodyfikowano:

en: New File:
pl: Nowy plik:

en: Over_write the old file
pl: _Nadpisz stary plik

en: Do not overwrite _the old file
pl: Nie nadpisuj _starego pliku

en: Overwrite _all files
pl: Nadpisz _wszystkie pliki

en: _Do not overwrite any file
pl: _Nie nadpisuj żadnego pliku

en: _Save the new file as:
pl: _Zapisz nowy plik jako:

en: _General filter:
pl: Ogólny _filtr:

en: _Other filters:
pl: _Inne filtry:

en: below the folder list
pl: pod listą katalogów

en: on the right
pl: po prawej

en: Pix Preferences
pl: Preferencje Pix

en: Appearance
pl: Wygląd

en: T_humbnails in viewer:
pl: Mi_niatury w przeglądarce:

en: on the bottom
pl: na dole

en: on the side
pl: na boku

en: File _properties in browser:
pl: _Właściwości pliku w przeglądarce:

en: _Statusbar
pl: _Pasek stanu

en: On startup:
pl: Podczas uruchamiania:

en: Go to last _visited location
pl: Przejdź do ostatnio _odwiedzonego położenia

en: Go to this _folder:
pl: Przejdź do _katalogu:

en: Set to C_urrent
pl: Ustaw na akt_ualny

en: _Reuse the active window to open files
pl: _Użyj ponownie aktywnego okna do otwierania plików

en: As_k confirmation before deleting files or catalogs
pl: Za_pytaj o potwierdzenie przed usunięciem plików lub katalogów

en: Ask whether to save _modified files
pl: Zapytaj, czy zapisać _zmodyfikowane pliki

en: _Store metadata inside files if possible
pl: _Przechowuj metadane w plikach, jeśli to możliwe

en: General
pl: Ogólne

en: Shortcuts:
pl: Skróty:

en: _Restore All…
pl: _Przywróć wszystkie…

en: _Inverse order
pl: _Odwrotna kolejność

en: Example:
pl: Przykład:

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Open in New Window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Open Location…
pl: Otwórz położenie…

en: Save
pl: Zapisz

en: Save As…
pl: Zapisz jako…

en: Revert
pl: Przywróć

en: Sort By…
pl: Sortuj według…

en: Hidden Files
pl: Ukryte pliki

en: _Preferences
pl: _Ustawienia

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About Pix
pl: O _programie Pix

en: _Delete History
pl: _Usuń historię

en: View and organize your images
pl: Przeglądaj i organizuj swoje obrazy

en: Import with Pix
pl: Importuj za pomocą Pix

en: Import the photos on your camera card
pl: Importuj zdjęcia na kartę aparatu

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Could not load the position “%s”
pl: Nie można wczytać pozycji „%s”

en: Open
pl: Otwórz

en: Filter
pl: Filtr

en: Show
pl: Wyświetl

en: Could not save the filter
pl: Nie można zapisać filtru

en: New Filter
pl: Nowy filtr

en: Edit Filter
pl: Modyfikuj filtr

en: Filters
pl: Filtry

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Viewers
pl: Przeglądarki

en: Metadata
pl: Metadane

en: File tools
pl: Narzędzia do obsługi plików

en: List tools
pl: Narzędzia do obsługi list

en: Importers
pl: Importowanie

en: Exporters
pl: Eksportowanie

en: Could not activate the extension
pl: Nie można aktywować rozszerzenia

en: Could not deactivate the extension
pl: Nie można deaktywować rozszerzenia

en: Pix Development Team
pl: Zespół deweloperski Pix

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Restart required
pl: Wymagane jest ponowne uruchomienie

en: You need to restart pix for these changes to take effect
pl: Należy ponownie uruchomić program pix, aby zastosować zmiany

en: _Continue
pl: _Kontynuuj

en: _Restart
pl: _Przywróć

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Do you want to revert all the changes and use the default shortcuts?
pl: Czy chcesz cofnąć wszystkie zmiany i użyć domyślnych skrótów?

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Sort By
pl: Porządkowanie według

en: %s of %s
pl: %s z %s

en: Moving “%s” to “%s”
pl: Przenoszenie „%s” do „%s”

en: Copying “%s” to “%s”
pl: Kopiowanie „%s” do „%s”

en: Moving files
pl: Przenoszenie plików

en: Copying files
pl: Kopiowanie plików

en: Getting file information
pl: Pobieranie informacji o pliku

en: Deleting files
pl: Usuwanie plików

en: Moving files to trash
pl: Przenoszenie plików do kosza

en: (invalid value)
pl: (niewłaściwa wartość)

en: None
pl: Brak

en: Press a combination of keys to use as shortcut.
pl: Naciśnij kombinację klawiszy, aby użyć ich jako skrótu.

en: Press Esc to cancel
pl: Naciśnij klawisz Esc, aby anulować

en: Open a new window
pl: Otwiera nowe okno

en: Start in fullscreen mode
pl: Uruchamia w trybie pełnoekranowym

en: Automatically start a presentation
pl: Automatycznie rozpoczynaj prezentację

en: Automatically import digital camera photos
pl: Automatycznie importuje zdjęcia z aparatu

en: Show version
pl: Wyświetla wersję

en: [FILE…] [DIRECTORY…]
pl: [PLIK…] [KATALOG…]

en: — Image browser and viewer
pl: — Przeglądarka obrazów

en: Pix is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Pix jest wolnym oprogramowaniem; możesz go rozprowadzać i/lub modyfikować zgodnie z warunkami Powszechnej Licencji Publicznej GNU opublikowanej przez Free Software Foundation; albo w wersji 2 Licencji, albo (według uznania) w dowolnej późniejszej wersji.

en: Pix is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Pix jest rozpowszechniany w nadziei, że będzie użyteczny, ale BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI; nawet bez dorozumianej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ lub PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU. Więcej informacji można znaleźć w Powszechnej Licencji Publicznej GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Pix.  If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
pl: Użytkownik powinien otrzymać kopię Powszechnej Licencji Publicznej GNU wraz z programem Pix. Jeśli nie, odwiedź http://www.gnu.org/licenses/.

en: An image viewer and browser.
pl: Przeglądarka obrazów.

en: [modified]
pl: [zmodyfikowano]

en: %s of free space
pl: Wolne miejsce: %s

en: No suitable module found for %s
pl: Nie odnaleziono odpowiedniego modułu dla %s

en: Could not save the file
pl: Nie można zapisać pliku

en: Save changes to file “%s”?
pl: Zapisać zmiany w pliku „%s”?

en: If you don’t save, changes to the file will be permanently lost.
pl: Jeśli nie zapiszesz, zmiany w pliku zostaną trwale utracone.

en: Do _Not Save
pl: _Nie zapisuj

en: Accept
pl: Zaakceptuj

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Could not change name
pl: Nie można zmienić nazwy

en: Modified
pl: Zmodyfikowano

en: Go to the previous visited location
pl: Przechodzi do poprzednio odwiedzonego położenia

en: Go to the next visited location
pl: Przechodzi do kolejnej odwiedzonego położenia

en: History
pl: Historia

en: View the folders
pl: Wyświetla katalogi

en: Properties
pl: Właściwości

en: Edit file
pl: Modyfikuje plik

en: Operations
pl: Operacje

en: Could not perform the operation
pl: Nie można wykonać działania

en: File type not supported
pl: Nieobsługiwany typ pliku

en: No suitable module found
pl: Nie odnaleziono odpowiedniego modułu

en: Insufficient memory
pl: Brak pamięci

en: Could not open the module “%s”: %s
pl: Nie można otworzyć modułu „%s”: %s

en: The extension “%1$s” is required by the extension “%2$s”
pl: Rozszerzenie „%1$s” jest wymagane przez rozszerzenie „%2$s”

en: All Supported Files
pl: Wszystkie obsługiwane pliki

en: _Show Format Options
pl: _Wyświetl opcje formatu

en: Options
pl: Opcje

en: Comment
pl: Komentarz

en: No file
pl: Brak pliku

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: Computer
pl: Komputer

en: Home Folder
pl: Katalog domowy

en: Could not delete the files
pl: Nie można usunąć plików

en: The files cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
pl: Nie można przenieść plików do kosza. Usunąć je trwale?

en: Could not move the files to the Trash
pl: Nie można przenieść plików do kosza

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć „%s”?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected file? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected files?
pl[0]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczony plik?
pl[1]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczone pliki?
pl[2]: Na pewno trwale usunąć %'d zaznaczonych plików?

en: If you delete a file, it will be permanently lost.
pl: Usunięcie pliku spowoduje jego trwałe utracenie.

en: S_how:
pl: _Wyświetlanie:

en: All
pl: Wszystko

en: Personalize…
pl: Personalizuj…

en: files
pl: pliki

en: all the following rules
pl: wszystkie poniższe reguły

en: any of the following rules
pl: dowolna z poniższych reguł

en: ascending
pl: rosnąco

en: descending
pl: malejąco

en: No name specified
pl: Nie podano nazwy

en: No limit specified
pl: Nie podano ograniczenia

en: Resizing images
pl: Zmienianie rozmiarów obrazów

en: (Open Parent)
pl: (Otwórz nadrzędny)

en: Invalid name. The following characters are not allowed: %s
pl: Nieprawidłowa nazwa. Następujące znaki nie są dozwolone: %s

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Enter the new name:
pl: Podaj nową nazwę:

en: _Rename
pl: _Zmień nazwę

en: Linear scale
pl: Skala liniowa

en: Logarithmic scale
pl: Skala logarytmiczna

en: Channel:
pl: Kanał:

en: Value
pl: Wartość

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Alpha
pl: Alfa

en: Could not rename the file
pl: Nie można zmienić nazwy pliku

en: No suitable loader available for this file type
pl: Brak dostępnego odpowiedniego programu wczytującego dla tego typu pliku

en: No options available for this file type
pl: Brak dostępnych opcji dla tego typu pliku

en: Could not find a suitable module to save the image as “%s”
pl: Nie można znaleźć odpowiedniego modułu do zapisania obrazu jako „%s”

en: Reading file information
pl: Odczytywanie informacji o pliku

en: Location
pl: Położenie

en: Locations
pl: Położenia

en: Other…
pl: Inny…

en: File
pl: Plik

en: Name
pl: Nazwa

en: Size
pl: Rozmiar

en: Bytes
pl: Bajty

en: Modified Date & Time
pl: Data i godzina modyfikacji

en: Type
pl: Typ

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Exposure Settings
pl: Ustawienia ekspozycji

en: Aperture
pl: Przesłona

en: ISO Speed
pl: Czułość ISO

en: Exposure Time
pl: Czas ekspozycji

en: Shutter Speed
pl: Szybkość migawki

en: Focal Length
pl: Ogniskowa

en: Flash
pl: Lampa błyskowa

en: Camera Model
pl: Model aparatu

en: Color Profile
pl: Profil kolorów

en: General Date & Time
pl: Data i godzina ogólna

en: Title
pl: Tytuł

en: Place
pl: Miejsce

en: Tags
pl: Etykiety

en: Rating
pl: Ocena

en: Author
pl: Autor

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: file name
pl: nazwa pliku

en: file path
pl: ścieżka do pliku

en: file size
pl: rozmiar pliku

en: file modified date
pl: data modyfikacji pliku

en: no sorting
pl: bez porządkowania

en: dimensions
pl: wymiary

en: aspect ratio
pl: współczynnik proporcji

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Images
pl: Wszystkie obrazy

en: JPEG Images
pl: Obrazy JPEG

en: Raw Photos
pl: Zdjęcia nieprzetworzone

en: Video
pl: Wideo

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Media
pl: Multimedia

en: Text Files
pl: Pliki tekstowe

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: File modified date
pl: Data modyfikacji pliku

en: Date photo was taken
pl: Data wykonania zdjęcia

en: Title (embedded)
pl: Tytuł (osadzony)

en: Description (embedded)
pl: Opis (osadzony)

en: Tag (embedded)
pl: Etykieta (osadzona)

en: Aspect ratio
pl: Współczynnik proporcji

en: Show/Hide
pl: Wyświetl/ukryj

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: Viewer
pl: Przeglądarka

en: Cannot read file information
pl: Nie można odczytać informacji o pliku

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Cancel operation
pl: Anuluj działanie

en: Saving file information
pl: Zapisywanie informacji o pliku

en: Saving “%s”
pl: Zapisywanie „%s”

en: Invalid file format
pl: Nieprawidłowy format pliku

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Create tag “%s”
pl: Utwórz etykietę „%s”

en: Show all the tags
pl: Wyświetl wszystkie etykiety

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Holidays
pl: Wakacje

en: Temporary
pl: Tymczasowe

en: Screenshots
pl: Zrzuty ekranu

en: Science
pl: Nauka

en: Favorite
pl: Ulubione

en: Important
pl: Ważne

en: Games
pl: Gry

en: Party
pl: Impreza

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Astronomy
pl: Astronomia

en: Family
pl: Rodzina

en: Text
pl: Tekst

en: Space
pl: Spacja

en: Year
pl: Rok

en: Month
pl: Miesiąc

en: Day of the month
pl: Dzień miesiąca

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: Edit Template
pl: Modyfikuj szablon

en: Square
pl: Kwadrat

en: 4∶3 (DVD, Book)
pl: 4∶3 (DVD, książka)

en: 3∶2 (Postcard)
pl: 3∶2 (pocztówka)

en: is lower than
pl: jest niższe od

en: is greater than
pl: jest większe od

en: is equal to
pl: jest równe

en: is greater than or equal to
pl: jest większy lub równy

en: is lower than or equal to
pl: jest mniejszy lub równy

en: Reset
pl: Przywróć

en: The test definition is incomplete
pl: Określenie testu jest niepełne

en: is
pl: wynosi

en: is only
pl: wynosi tylko

en: is not
pl: nie wynosi

en: matches
pl: pasuje

en: Add a new rule
pl: Dodaj nową regułę

en: Remove this rule
pl: Usuń tę regułę

en: contains
pl: zawiera

en: starts with
pl: zaczyna się na

en: ends with
pl: kończy się na

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: is before
pl: jest przed

en: is after
pl: jest po

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Now
pl: Teraz

en: Colors
pl: Kolory

en: Rotation
pl: Obrót

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s».  Do you want to reassign it to this action instead?
pl: Kombinacja klawiszy «%s» jest już przypisana do czynności «%s». Czy zamiast tego chcesz ponownie przypisać ją do tej czynności?

en: Reassign
pl: Przypisz ponownie

en: The key combination «%s» is already assigned to the action «%s» and cannot be changed.
pl: Kombinacja klawiszy «%s» jest już przypisana do czynności «%s» i nie można jej zmienić.

en: The key combination «%s» is already assigned and cannot be changed.
pl: Kombinacja klawiszy «%s» jest już przypisana i nie można jej zmienić.

en: Could not display help
pl: Nie można wyświetlić pomocy

en: Could not launch the application
pl: Nie można uruchomić programu

en: _Copy Here
pl: S_kopiuj tutaj

en: _Move Here
pl: _Przenieś tutaj

en: _Link Here
pl: _Dowiąż tutaj

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Upload images to 23hq.com
pl: Prześlij obrazy do 23hq.com

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Add bookmarks support.
pl: Dodaj obsługę zakładek.

en: Burn CD/DVD
pl: Nagraj płytę CD/DVD

en: Save files to an optical disc.
pl: Zapisz pliki na dysku optycznym.

en: Catalogs
pl: Katalogi

en: Create file collections.
pl: Utwórz kolekcje plików.

en: Change date
pl: Zmień datę

en: Change the files date
pl: Zmień datę plików

en: Comments and tags
pl: Komentarze i etykiety

en: Add comments and tags to any file type.
pl: Dodawaj komentarze i etykiety do dowolnego typu pliku.

en: Contact Sheet
pl: Odbitka stykowa

en: Create an index image displaying the thumbnails of the selected files.
pl: Utwórz obraz indeksu wyświetlający miniatury wybranych plików.

en: Convert format
pl: Konwertuj format

en: Save images in a different format
pl: Zapisz obrazy w innym formacie

en: Desktop background
pl: Tło pulpitu

en: Set the image as desktop background
pl: Ustaw obraz jako tło pulpitu

en: Edit metadata
pl: Edytuj metadane

en: Allow to edit files metadata.
pl: Zezwalaj na edycję metadanych plików.

en: EXIF, IPTC, XMP support
pl: Obsługa EXIF, IPTC, XMP

en: Read and write exif, iptc and xmp metadata.
pl: Odczytuj i zapisuj metadane EXIF, IPTC i XMP.

en: File manager
pl: Menedżer plików

en: File manager operations.
pl: Operacje menedżera plików.

en: Find Duplicates
pl: Wyszukiwanie duplikatów

en: Find duplicated files.
pl: Znajdź zduplikowane pliki.

en: Flicker
pl: Flickr

en: Upload images to Flickr
pl: Prześlij obrazy do Flickr

en: Audio/Video support
pl: Obsługa audio/wideo

en: Play audio and video files.
pl: Odtwarzaj pliki audio i wideo.

en: Image print
pl: Druk obrazu

en: Allow to print images choosing the page layout.
pl: Zezwalaj na drukowanie obrazów, wybierając układ strony.

en: Image rotation
pl: Obrót obrazu

en: Rotate images without data loss.
pl: Obracaj obrazy bez utraty danych.

en: File list tools
pl: Narzędzia listy plików

en: Scripting and batch manipulation of files.
pl: Skrypty i wsadowa manipulacja plikami.

en: Map
pl: Mapa

en: View the photo position on the map
pl: Zobacz pozycję zdjęcia na mapie

en: Import photos
pl: Importuj zdjęcia

en: Import photos from removable devices.
pl: Importuj zdjęcia z urządzeń przenośnych.

en: Raw format support
pl: Obsługa formatu nieprzetworzonego

en: Allow to load raw format images.
pl: Zezwalaj na wczytywanie obrazów w formacie nieprzetworzonym.

en: Red-eye removal
pl: Usuwanie efektu czerwonych oczu

en: Tool to remove the red-eye effect from a photo.
pl: Narzędzie do usuwania efektu czerwonych oczu ze zdjęcia.

en: Rename files
pl: Zmień nazwy plików

en: Rename series of files.
pl: Zmień nazwę serii plików.

en: Resize images
pl: Zmień rozmiar obrazów

en: Resize series of images.
pl: Zmień rozmiar serii obrazów.

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: File search tool.
pl: Narzędzie do wyszukiwania plików.

en: Selections
pl: Zaznaczenia

en: Advanced file selection.
pl: Zaawansowany wybór plików.

en: Play a presentation of images.
pl: Odtwórz prezentację obrazów.

en: Open a folder in a terminal
pl: Otwórz folder w terminalu

en: Web Albums
pl: Albumy internetowe

en: Create static web albums.
pl: Twórz statyczne albumy internetowe.

en: _Add Bookmark
pl: _Dodaj zakładkę

en: _Edit Bookmarks…
pl: _Edytuj zakładki…

en: _System Bookmarks
pl: Zakładki _systemowe

en: _Bookmarks:
pl: _Zakładki:

en: Go to this location
pl: Przejdź do położenia

en: Remove
pl: Usuń

en: _Name
pl: _Nazwa

en: _Location
pl: _Położenie

en: Disc Name
pl: Nazwa dysku

en: Current _folder
pl: Bieżący _katalog

en: Current folder and its s_ub-folders
pl: Bieżący katalog i jego podkatalogi

en: _Selected files
pl: _Zaznaczone pliki

en: Source
pl: Źródło

en: _Quality:
pl: _Jakość:

en: _Lossless
pl: _Bezstratna

en: _Default extension:
pl: _Domyślne rozszerzenie:

en: _Smoothing:
pl: _Wygładzanie:

en: Opti_mize
pl: _Optymalizacja

en: _Progressive
pl: _Przyrostowe

en: Compression _level:
pl: Poziom _kompresji:

en: Default options:
pl: Opcje domyślne:

en: _RLE compression
pl: Kompresja _RLE

en: Compression
pl: Kompresja

en: _No compression
pl: _Bez kompresji

en: No_rmal (Deflate)
pl: No_rmalna (Deflate)

en: _Loss compression (JPEG)
pl: Kompresja _stratna (JPEG)

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: _Horizontal:
pl: _Poziomo:

en: _Vertical:
pl: Pi_onowo:

en: _Method:
pl: _Metoda:

en: C_atalogs:
pl: K_atalogi:

en: New Library
pl: Nowa biblioteka

en: New Catalog
pl: Nowy katalog

en: _View the destination
pl: _Wyświetl miejsce docelowe

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Date:
pl: _Data:

en: Catalog
pl: Katalog

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Files
pl: Pliki

en: Create
pl: Utwórz

en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Select None
pl: Odznacz wszystkie

en: Catalog _Preview:
pl: _Podgląd katalogu:

en: _Group files by:
pl: _Grupuj pliki według:

en: _Include sub-folders
pl: P_rzeszukiwanie podkatalogów

en: Ignore catalogs with a single file
pl: Ignoruj ​​katalogi z jednym plikiem

en: Put single files in the catalog:
pl: Umieść pojedyncze pliki w katalogu:

en: Singles
pl: Pojedyncze

en: Change the following values:
pl: Zmień następujące wartości:

en: _Last modified date
pl: Data _ostatniej modyfikacji

en: Co_mment date
pl: Data _komentarza

en: Change to:
pl: Zamień na:

en: The _following date:
pl: _Następująca data:

en: File _modified date
pl: Data _modyfikacji pliku

en: File c_reation date
pl: Data u_tworzenia pliku

en: Date p_hoto was taken
pl: Data zrobienia z_djęcia

en: A_djust by
pl: Dostosuj wg

en: hours
pl: godziny

en: minutes
pl: minuty

en: seconds
pl: sekundy

en: _Synchronize with the embedded metadata
pl: _Synchronizuj z osadzonymi metadanymi

en: Simple
pl: Prosty

en: Simple with shadow
pl: Prosty z cieniem

en: Shadow only
pl: Tylko cień

en: Slide
pl: Slajd

en: Inward Shadow
pl: Wewnętrzny cień

en: Outward Shadow
pl: Zewnętrzny cień

en: Background
pl: Tło

en: _Solid color
pl: _Jednolity kolor

en: Select a color
pl: Wybór koloru

en: Frame
pl: Ramka

en: _Style:
pl: _Styl:

en: C_olor:
pl: K_olor:

en: _Header:
pl: _Nagłówek:

en: Select a font
pl: Wybierz czcionkę

en: _Footer:
pl: _Stopka:

en: Caption:
pl: Podpis:

en: Help
pl: Pomoc

en: Edit template
pl: Edytuj szablon

en: _Destination:
pl: _Cel:

en: Choose destination folder
pl: Wybór katalogu docelowego

en: File_name:
pl: Nazwa _pliku:

en: Create _HTML image map
pl: Utwórz mapę _HTML obrazu

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Create a new theme
pl: Utwórz nowy motyw

en: Edit the selected theme
pl: Edytuj wybrany motyw

en: Delete the selected theme
pl: Usuń wybrany motyw

en: Theme
pl: Motyw

en: Columns:
pl: Kolumny:

en: Images per page:
pl: Obrazów na stronę:

en: All images on a single page
pl: Wszystkie obrazy na jednej stronie

en: _All pages with the same size
pl: _Wszystkie strony o tym samym rozmiarze

en: Layout
pl: Układ

en: S_ort:
pl: S_ortowanie:

en: Re_verse order
pl: Od_wrócony porządek

en: _Size:
pl: _Rozmiar:

en: Sq_uared
pl: K_wadratowy

en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: New format
pl: Nowy format

en: Destination
pl: Cel

en: _Use the original image folder
pl: _Użyj oryginalnego katalogu obrazów

en: D_escription:
pl: Op_is:

en: _Place:
pl: _Miejsce:

en: T_ags:
pl: E_tykiety:

en: _Rating:
pl: _Ocena:

en: _Title:
pl: _Tytuł:

en: C_opyright:
pl: Prawa au_torskie:

en: Co_untry:
pl: K_raj:

en: _Code:
pl: _Kod:

en: Cr_edit:
pl: Autor_stwo:

en: _Source:
pl: Ź_ródło:

en: _Urgency:
pl: _Pilność:

en: _Object Name:
pl: _Nazwa obiektu:

en: Byline _Title:
pl: _Tytuł autora:

en: _Byline:
pl: _Autor:

en: _City:
pl: _Miasto:

en: _Language:
pl: _Język:

en: State/Province:
pl: Region:

en: _Preview
pl: _Podgląd

en: B_rightness:
pl: Ja_sność:

en: Con_trast:
pl: Kon_trast:

en: _Saturation:
pl: _Nasycenie:

en: Cyan-_Red:
pl: _Cyjan-czerwony:

en: _Magenta-Green:
pl: _Magenta-zielony:

en: _Yellow-Blue:
pl: Żół_ty-niebieski:

en: Color Levels
pl: Poziomy kolorów

en: Position
pl: Pozycja

en: Color
pl: Kolor

en: Copy
pl: Skopiuj

en: _Grid:
pl: _Siatka:

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: _Width:
pl: _Szerokość:

en: Heigh_t:
pl: Wyso_kość:

en: _Position:
pl: _Pozycja:

en: Maximize
pl: Zmaksymalizuj

en: Center
pl: Wyśrodkuj

en: I_nvert aspect ratio
pl: Odwróć proporcje obra_zu

note: after the colon there is a control to select the size in pixels
en: M_ultiple of:
pl: Wie_lokrotność:

en: Include current channel
pl: Uwzględnij bieżący kanał

en: High _quality
pl: Wy_soka jakość

en: pixels
pl: piksele

en: Set the image size to this value
pl: Ustaw rozmiar obrazu na tę wartość

en: Original dimensions:
pl: Wymiary pierwotne:

en: Scale factor:
pl: Współczynnik skali:

en: New dimensions:
pl: Nowe wymiary:

en: Grid:
pl: Siatka:

en: _Background:
pl: _Tło:

en: Pick a background color
pl: Wybierz kolor tła

en: _Transparent
pl: P_rzezroczyste

en: Original size
pl: Rozmiar pierwotny

en: Bounding box
pl: Obwiednia

en: Crop borders
pl: Przytnij granice

en: Angle
pl: Kąt

en: Align
pl: Wyrównanie

en: Image size
pl: Rozmiar obrazu

en: Point 1:
pl: Punkt 1:

en: Point 2:
pl: Punkt 2:

en: Keep aspect ratio
pl: Utrzymywanie proporcji

en: Draw a line on the image 
    to set the alignment.
pl: Narysuj linię na obrazie, 
    aby ustawić wyrównanie.

en: Parallel
pl: Równoległe

en: Perpendicular
pl: Prostopadła

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Threshold:
pl: Próg:

en: Radius:
pl: Promień:

en: Amount:
pl: Ilość:

en: _Folders:
pl: _Katalogi:

en: Duplicates:
pl: Duplikaty:

en: Files:
pl: Pliki:

en: Last modified
pl: Ostatnio zmodyfikowano

en: _View
pl: _Widok

en: No duplicates found.
pl: Nie znaleziono duplikatów.

en: Start _at:
pl: _Zacznij w:

en: _Filter:
pl: _Filtr:

en: Public photos
pl: Zdjęcia publiczne

en: Private photos, visible to family and friends
pl: Prywatne zdjęcia, widoczne dla rodziny i znajomych

en: Private photos, visible to friends
pl: Prywatne zdjęcia, widoczne dla znajomych

en: Private photos, visible to family
pl: Prywatne zdjęcia, widoczne dla rodziny

en: Private photos
pl: Prywatne zdjęcia

en: Safe content
pl: Bezpieczna treść

en: Moderate content
pl: Umiarkowana treść

en: Restricted content
pl: Ograniczona treść

en: _Account:
pl: _Konto:

en: Edit accounts
pl: Edytuj konta

en: Free space:
pl: Wolna przestrzeń:

en: Ph_otoset:
pl: Zesta_w zdjęć:

en: _Privacy:
pl: _Prywatność:

en: _Safety:
pl: _Bezpieczeństwo:

en: Hi_de from public searches
pl: U_kryj przed wyszukiwaniami publicznymi

en: _Resize if larger than:
pl: _Zmień rozmiar, jeśli większe od:

en: A_ccount:
pl: _Konto:

en: Play
pl: Odtwórz

en: Slower
pl: Wolniej

en: Faster
pl: Szybciej

en: Restart when finished
pl: Uruchom ponownie po zakończeniu

en: Time:
pl: Czas:

note: minus 5 seconds
en: -5s
pl: -5 s

en: Go back 5 seconds
pl: Przejdź do tyłu o 5 sekund

note: minus 10 seconds
en: -10s
pl: -10 s

en: Go back 10 seconds
pl: Przejdź do tyłu o 10 sekund

note: minus 1 minute
en: -1m
pl: -1 m

en: Go back 1 minute
pl: Przejdź do tyłu o 1 minutę

note: minus 5 minutes
en: -5m
pl: -5 m

en: Go back 5 minutes
pl: Przejdź do tyłu o 5 minut

note: plus 5 seconds
en: +5s
pl: +5 s

en: Go forward 5 seconds
pl: Przejdź do przodu o 5 sekund

note: plus 10 seconds
en: +10s
pl: +10 s

en: Go forward 10 seconds
pl: Przejdź do przodu o 10 sekund

note: plus 1 minute
en: +1m
pl: +1 m

en: Go forward 1 minute
pl: Przejdź do przodu o 1 minutę

note: plus 5 minutes
en: +5m
pl: +5 m

en: Go forward 5 minutes
pl: Przejdź do przodu o 5 minut

note: minus 1 second
en: -1s
pl: -1 s

en: Go back 1 second
pl: Przejdź do tyłu o 1 sekundę

note: plus 1 second
en: +1s
pl: +1 s

en: Go forward 1 second
pl: Przejdź do przodu o 1 sekundę

en: Use hardware acceleration
pl: Użyj przyspieszenia sprzętowego

en: _Screenshots location:
pl: Położenie zrzutów _ekranowych:

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Custom
pl: Niestandardowe

en: millimeters
pl: milimetry

en: inches
pl: cale

en: The current page number
pl: Numer bieżącej strony

en: The total number of pages
pl: Całkowita liczba stron

en: Special code
pl: Kod specjalny

en: The current date
pl: Bieżąca data

en: The total number of files
pl: Całkowita liczba plików

en: The event description
pl: Opis zdarzenia

en: _Rows:
pl: _Rzędy:

en: Image
pl: Obraz

en: Position:
pl: Pozycja:

en: Left
pl: Lewo

en: Top
pl: Góra

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Rotation:
pl: Obrót:

en: Unit:
pl: Jednostka:

en: Preview
pl: Podgląd

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Select Caption Font
pl: Wybierz czcionkę podpisu

en: Select Header Font
pl: Wybierz czcionkę nagłówka

en: Select Footer Font
pl: Wybierz czcionkę stopki

en: After loading an image:
pl: Po wczytaniu obrazu:

en: Set to actual size
pl: Ustawianie na rzeczywisty rozmiar

en: Keep previous zoom
pl: Zachowaj poprzednie powiększenie

en: Fit to window
pl: Dopasowanie do okna

en: Fit to window if larger
pl: Dopasowanie do okna, jeśli większy

en: Fit to width
pl: Dopasuj do szerokości

en: Fit to width if larger
pl: Dopasuj do szerokości, jeśli większy

en: Reset scrollbar positions
pl: Zresetuj pozycje paska przewijania

en: Mouse wheel action:
pl: Działanie kółka myszy:

[ctx: zoom quality]
en: Change image
pl: Zmień obraz

[ctx: zoom quality]
en: Zoom image
pl: Powiększenie obrazu

en: Zoom quality:
pl: Jakość powiększenia:

[ctx: zoom quality]
en: _High
pl: _Wysoka

[ctx: zoom quality]
en: _Low
pl: _Niska

en: Transparency:
pl: Przezroczystość:

en: Checkered
pl: Szachownica

en: White
pl: Biały

en: Gray
pl: Szary

en: Black
pl: Czarny

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Fit to height
pl: Dopasuj do wysokości

en: _Destination
pl: _Cel

en: _Automatic subfolder
pl: _Automatyczny podkatalog

en: _Template:
pl: _Szablon:

en: Co_mmands:
pl: Polece_nia:

en: _Wait for the command to finish
pl: Pocze_kaj na zakończenie polecenia

en: E_xecute command once for every file
pl: Wykonaj _polecenie raz dla każdego pliku

en: _Terminal command (shell script)
pl: Polecenie _terminala (skrypt powłoki)

en: Sh_ortcut:
pl: S_krót:

en: _Command:
pl: Po_lecenie:

en: Edit command
pl: Edytuj polecenie

en: A_ccounts:
pl: Ko_nta:

en: After importing from a device:
pl: Po zaimportowaniu z urządzenia:

en: _Rotate the images physically
pl: _Obróć obrazy fizycznie

en: _Delete the imported files from the source
pl: _Usuń zaimportowane pliki ze źródła

en: _Event:
pl: _Zdarzenie:

en: _Tags:
pl: E_tykiety:

en: _Sort by:
pl: _Sortuj według:

note: Translators: this is the text case (upper or lower case).
en: Cas_e:
pl: Wiel_kość liter:

en: Re_verse Order
pl: Odwrócona _kolejność

en: Revert to the last used template
pl: Przywróć ostatnio używany szablon

en: _Preview:
pl: _Podgląd:

en: pixel
pl: piksel

en: New dimensions
pl: Nowe wymiary

en: _Height:
pl: _Wysokość:

en: _Preserve original aspect ratios
pl: _Zachowaj oryginalne proporcje

en: _Personalize
pl: _Personalizuj

en: _Transition effect:
pl: _Efekt przejścia:

note: This is the first part of the phrase "change automatically, every x seconds", where x is an input control that let the user choose a value.
en: _Change automatically, every
pl: _Zmień automatycznie, co

[ctx: Every x seconds]
en: seconds
pl: sekundy

en: _Restart when finished
pl: _Uruchom ponownie po zakończeniu

en: R_andom order
pl: _Losowa kolejność

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Add files to the playlist
pl: Dodaj pliki do listy odtwarzania

en: Remove the selected files
pl: Usuń zaznaczone pliki

en: All images on a single image
pl: Wszystkie obrazy na jednym obrazie

en: Adapts to the window width
pl: Dopasowuje się do szerokości okna

en: _Copy originals to destination
pl: _Kopiuj oryginały do katalogu docelowego

en: _Adapt to the window width
pl: _Dopasuj do szerokości okna

en: Index Page
pl: Strona indeksu

en: Thumbnail Caption
pl: Podpis miniatury

en: Image Page
pl: Strona obrazu

en: Show the description, if available
pl: Pokaż opis, jeśli jest dostępny

en: Show the following attributes:
pl: Pokaż następujące atrybuty:

en: Image Attributes
pl: Atrybuty obrazu

en: Could not remove the bookmark
pl: Nie można usunąć zakładki

en: _Optical Disc…
pl: Dysk _optyczny…

en: Write to Disc
pl: Zapisz na płytę

en: Error interpreting JPEG image file: %s
pl: Błąd podczas interpretowania pliku obrazu JPEG: %s

en: Unknown JPEG color space (%d)
pl: Nieznana przestrzeń kolorów JPEG (%d)

en: Name already used
pl: Nazwa jest już użyta

en: New catalog
pl: Nowy katalog

en: Enter the catalog name:
pl: Nazwa katalogu:

en: C_reate
pl: Ut_wórz

en: New library
pl: Nowa kolekcja

en: Enter the library name:
pl: Nazwa kolekcji:

en: Could not remove the catalog
pl: Nie można usunąć katalogu

en: Are you sure you want to remove “%s”?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć „%s”?

en: Add to Catalog…
pl: Dodaj do katalogu…

en: Open Folder
pl: Otwórz katalog

en: Remove from Catalog
pl: Usuń z katalogu

en: Create Catalog
pl: Utwórz katalog

en: Create Library
pl: Utwórz bibliotekę

en: Command Line
pl: Wiersz poleceń

en: Catalog Properties
pl: Właściwości katalogu

en: Organize
pl: Organizuj

en: Automatically organize files by date
pl: Automatycznie organizuje pliki według daty

en: Could not add the files to the catalog
pl: Nie można dodać plików do katalogu

en: Could not create the catalog
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: Add to Catalog
pl: Dodanie do katalogu

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Keep the dialog open
pl: Pozostaw otwarte okno dialogowe

en: Could not save the catalog
pl: Nie można zapisać katalogu

en: Could not load the catalog
pl: Nie można wczytać katalogu

en: Organize Files
pl: Organizuj pliki

en: Files will be organized in catalogs. No file will be moved on disk.
pl: Pliki zostaną zorganizowane w katalogach. Żaden plik nie zostanie przeniesiony na dysku.

en: Tag
pl: Etykieta

en: The catalog “%s” already exists, do you want to overwrite it?
pl: Katalog „%s” już istnieje, czy chcesz go zastąpić?

en: The library “%s” already exists, do you want to overwrite it?
pl: Biblioteka „%s” już istnieje, czy chcesz ją zastąpić?

en: Over_write
pl: _Zastąp

en: Cannot move the files
pl: Nie można przenieść plików

en: Cannot copy the files
pl: Nie można skopiować plików

en: Invalid destination.
pl: Nieprawidłowe miejsce docelowe.

en: Copying files to “%s”
pl: Kopiowanie plików do „%s”

en: Could not remove the files from the catalog
pl: Nie można usunąć plików z katalogu

en: Operation completed. Catalogs: %d. Images: %d.
pl: Ukończono działanie. Katalogi: %d. Obrazy: %d.

en: Change _Date…
pl: Zmień _datę…

en: Change Date
pl: Zmiana daty

en: Import Embedded Metadata
pl: Zaimportuj osadzone metadane

en: Comment Date & Time
pl: Data i godzina komentarza

en: Contact _Sheet…
pl: Arkusz _kontaktowy…

en: Image _Wall…
pl: Ściana _obrazów…

en: Enumerator
pl: Wyliczanie

en: Current date
pl: Bieżąca data

en: Current page number
pl: Numer bieżącej strony

en: Total number of pages
pl: Całkowita liczba stron

en: Could not save the theme
pl: Nie można zapisać motywu

en: Could not delete the theme
pl: Nie można usunąć motywu

en: Image Wall
pl: Ściana obrazu

en: Creating images
pl: Tworzenie obrazów

en: Generating thumbnails
pl: Tworzenie miniatur

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Theme Properties
pl: Właściwości motywu

en: Copy _From
pl: Skopiuj _z

en: New theme
pl: Nowy motyw

en: Convert Format…
pl: Konwertuj format…

en: Converting images
pl: Konwertowanie obrazów

en: Convert Format
pl: Konwersja formatu

en: Could not show the desktop background properties
pl: Nie można wyświetlić właściwości tła pulpitu

en: _Undo
pl: Cof_nij

en: Could not set the desktop background
pl: Nie można ustawić tła pulpitu

en: Set as Background
pl: Ustaw jako tło

en: Are you sure you want to permanently delete the metadata of the selected files?
pl: Na pewno trwale usunąć metadane zaznaczonych plików?

en: If you delete the metadata, it will be permanently lost.
pl: Usunięcie metadanych spowoduje ich bezpowrotne utracenie.

en: Edit comment
pl: Edytuj komentarz

en: Edit tags
pl: Edytuj etykiety

en: Delete Metadata
pl: Usuń metadane

en: Could not save the file metadata
pl: Nie można zapisać metadanych pliku

en: Save only cha_nged fields
pl: Zapisywanie tylko zmie_nionych pól

en: No date
pl: Brak daty

en: The following date
pl: Następująca data

en: Last modified date
pl: Data ostatniej modyfikacji

en: File creation date
pl: Data utworzenia pliku

en: Do not modify
pl: Bez modyfikacji

en: Assigning tags to the selected files
pl: Przydzielanie etykiet do zaznaczonych plików

en: Writing files
pl: Zapisywanie plików

en: Reading files
pl: Odczytywanie plików

en: Exif General
pl: Ogólne EXIF

en: Exif Conditions
pl: Warunki EXIF

en: Exif Structure
pl: Struktura EXIF

en: Exif Thumbnail
pl: Miniatura EXIF

en: Exif GPS
pl: Dane GPS EXIF

en: Exif Maker Notes
pl: Notatki twórcy EXIF

en: Exif Versions
pl: Wersje EXIF

en: Exif Other
pl: Inne EXIF

en: XMP Embedded
pl: Osadzone XMP

en: XMP Attached
pl: Dołączone XMP

en: date photo was taken
pl: data wykonania zdjęcia

en: _Export To
pl: _Eksportuj do

en: New folder
pl: Nowy katalog

en: Enter the folder name:
pl: Nazwa katalogu:

en: Could not move the files
pl: Nie można przenieść plików

en: Files cannot be moved to the current location, as alternative you can choose to copy them.
pl: Nie można przenieść plików do bieżącego położenia, ale można je skopiować.

en: Move To
pl: Przenieś do

en: Copy To
pl: Skopiuj do

en: Move
pl: Przenieś

en: Could not open the location
pl: Nie można otworzyć położenia

en: Cut
pl: Wytnij

en: Paste
pl: Wklej

en: Copy to…
pl: Skopiuj do…

en: Move to…
pl: Przenieś do…

en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

en: Delete
pl: Usuń

en: Open with the File Manager
pl: Otwórz za pomocą menedżera plików

en: Create Folder
pl: Utwórz katalog

en: Paste Into Folder
pl: Wklej do katalogu

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Delete permanently
pl: Usuń trwala

en: Open with Gimp
pl: Otwórz za pomocą programu Gimp

en: Open _With
pl: _Otwórz za pomocą

en: Do you want to move “%s” to “%s”?
pl: Czy chcesz przenieść „%s” do „%s”?

en: Do you want to copy “%s” to “%s”?
pl: Czy chcesz skopiować „%s” do „%s”?

en: Do you want to move the dragged files to “%s”?
pl: Czy chcesz przenieść przeciągnięte pliki do „%s”?

en: Do you want to copy the dragged files to “%s”?
pl: Czy chcesz skopiować przeciągnięte pliki do „%s”?

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Adjust contrast
pl: Dostosuj kontrast

en: Flip
pl: Odbij w pionie

en: Mirror
pl: Odbij w poziomie

en: Rotate right
pl: Obróć w prawo

en: Rotate left
pl: Obróć w lewo

en: Crop
pl: Przycięcie

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Presets
pl: Presety

en: Applying changes
pl: Zastosowywanie zmian

en: Adjust Colors
pl: Dostosowanie kolorów

en: Change brightness, contrast, saturation and gamma level of the image
pl: Zmiana jasności, kontrastu, nasycenia i poziomu gamma obrazu

en: Stretch
pl: Rozciągnij

en: Stretch the histogram after trimming 0.5% from both ends
pl: Rozciągnij histogram po przycięciu 0,5% z obu końców

en: Equalize
pl: Wyrównaj histogram

en: Equalize the histogram using the square root function
pl: Wyrównaj histogram za pomocą funkcji pierwiastka kwadratowego

en: Uniform
pl: Jednolite

en: Equalize the histogram using the linear function
pl: Wyrównaj histogram za pomocą funkcji liniowej

en: Adjust Contrast
pl: Dostosowanie kontrastu

en: Automatic contrast adjustment
pl: Automatyczne dostosowanie kontrastu

en: Color Picker
pl: Wybór koloru

en: Pick a color from the image
pl: Wybierz kolor z obrazu

en: %d × %d (Image)
pl: %d × %d (obraz)

en: %d × %d (Screen)
pl: %d × %d (ekran)

en: Rule of Thirds
pl: Reguła trzech

en: Golden Sections
pl: Złoty podział

en: Center Lines
pl: Linie wyśrodkowane

en: Add to Presets
pl: Dodaj do presetów

en: Enter the preset name:
pl: Wpisz nazwę presetu:

en: Add to presets
pl: Dodaj do presetów

en: Color Curves
pl: Krzywe kolorów

en: Adjust color curves
pl: Dostosuj krzywe kolorów

en: Special Effects
pl: Efekty specjalne

en: Warmer
pl: Cieplej

en: Cooler
pl: Zimniej

en: Soil
pl: Grunt

en: Desert
pl: Pustynia

en: Arctic
pl: Arktyka

en: Mangos
pl: Mango

en: Fresh Blue
pl: Świeży błękit

en: Cherry
pl: Wiśnia

en: Vintage
pl: Retro

en: Blurred Edges
pl: Rozmyte krawędzie

en: Vignette
pl: Winieta

en: Flip the image vertically
pl: Obraca obraz pionowo

en: _Brightness
pl: _Jasność

en: _Saturation
pl: _Nasycenie

en: _Average
pl: Śre_dnia

en: Grayscale
pl: Skala szarości

en: Lomo
pl: Łomo

en: Mirror the image horizontally
pl: Odbija obraz poziomo

en: Negative
pl: Negatyw

en: Redo
pl: Ponów

en: Rotate
pl: Obróć

en: Rotate Left
pl: Obróć w lewo

en: Rotate the image by 90 degrees counterclockwise
pl: Obraca obraz o 90 stopni w lewo

en: Rotate Right
pl: Obróć w prawo

en: Rotate the image by 90 degrees clockwise
pl: Obraca obraz o 90 stopni w prawo

en: Sharpening image
pl: Wyostrzanie obrazu

en: Enhance Focus
pl: Zwiększenie ostrości

en: Undo
pl: Cofnij

en: Find _Duplicates…
pl: Znajdź _duplikaty…

en: _Find
pl: _Znajdź

en: leave the newest duplicates
pl: pozostawienie najnowszych duplikatów

en: leave the oldest duplicates
pl: pozostawienie najstarszych duplikatów

en: by folder…
pl: według katalogu…

en: all files
pl: wszystkie pliki

en: no file
pl: brak pliku

en: Search completed
pl: Ukończono wyszukiwanie

en: Searching for duplicates
pl: Wyszukiwanie duplikatów

en: Getting the file list
pl: Pobieranie listy plików

en: Duplicates
pl: Duplikaty

en: Select
pl: Wybierz

en: Could not connect to the server
pl: Nie można połączyć się z serwerem

en: Files successfully uploaded to the server.
pl: Pomyślnie wysłano pliki do serwera.

en: _Open in the Browser
pl: _Otwórz w przeglądarce

en: Could not create the album
pl: Nie można utworzyć albumu

en: Could not upload the files
pl: Nie można wysłać plików

en: No valid file selected.
pl: Nie wybrano prawidłowych plików.

en: Could not export the files
pl: Nie można wyeksportować plików

en: Export to %s
pl: Eksport do serwisu %s

en: Could not get the photo list
pl: Nie można pobrać listy zdjęć

en: No album selected
pl: Nie wybrano albumu

en: _Import
pl: Za_importuj

en: Import from %s
pl: Import zdjęć z serwisu %s

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Return to this window when you have finished the authorization process on %s
pl: Należy wrócić do tego okna po ukończeniu procesu upoważnienia w serwisie %s

en: Once you’re done, click the “Continue” button below.
pl: Gdy skończysz, kliknij poniżej przycisk „Kontynuuj”.

en: C_ontinue
pl: K_ontynuuj

en: _Authorize…
pl: _Autoryzuj…

en: Pix requires your authorization to upload the photos to %s
pl: Program Pix wymaga upoważnienia, aby wysłać zdjęcia do serwisu %s

en: Click “Authorize” to open your web browser and authorize pix to upload photos to %s. When you’re finished, return to this window to complete the authorization.
pl: Kliknij „Autoryzuj”, aby otworzyć przeglądarkę internetową i zezwolić programowi pix na przesyłanie zdjęć do %s. Po zakończeniu wróć do tego okna, aby dokończyć autoryzację.

en: Getting the album list
pl: Pobieranie listy albumów

en: Creating the new album
pl: Tworzenie nowego albumu

en: Could not upload “%s”: %s
pl: Nie można przesłać „%s”: %s

en: Uploading “%s”
pl: Przesyłanie „%s”

en: Uploading the files to the server
pl: Wysyłanie plików na serwer

en: Getting the photo list
pl: Pobieranie listy zdjęć

en: Image saved as %s
pl: Obraz zapisano jako %s

en: Could not take a screenshot
pl: Nie można wykonać zrzutu ekranu

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Play/Pause
pl: Odtwórz/wstrzymaj

en: Mute
pl: Wycisz

en: Play faster
pl: Odtwarzaj szybciej

en: Play slower
pl: Odtwarzaj wolniej

en: Next frame
pl: Następna klatka

en: Playing video
pl: Odtwarzanie nagrania wideo

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Take a screenshot
pl: Wykonaj zrzut ekranu

en: Audio/Video Player
pl: Odtwarzacz audio/wideo

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Bitrate
pl: Gęstość bitowa

en: Encoder
pl: Koder

en: Codec
pl: Kodek

en: Framerate
pl: Liczba klatek na sekundę

en: Channels
pl: Kanały

en: Sample rate
pl: Częstotliwość próbkowania

en: Could not print the selected files
pl: Nie można wydrukować zaznaczonych plików

en: Print
pl: Drukowanie

en: Total number of files
pl: Całkowita liczba plików

en: Event description
pl: Opis wydarzenia

en: Page %d of %d
pl: Strona %d z %d

en: Could not print
pl: Nie można wydrukować

en: Images
pl: Obrazy

en: Loading “%s”
pl: Wczytywanie „%s”

en: Loading images
pl: Wczytywanie obrazów

en: Rotate Physically
pl: Fizyczny obrót obrazów

en: Reset the EXIF Orientation
pl: Przywróć ułożenie EXIF

en: Saving images
pl: Zapisywanie obrazów

en: Problem transforming the image: %s
pl: Problem podczas przekształacania obrazu: %s

en: This transformation may introduce small image distortions along one or more edges, because the image dimensions are not multiples of 8.
    
    The distortion is reversible, however. If the resulting image is unacceptable, simply apply the reverse transformation to return to the original image.
    
    You can also choose to discard (or trim) any untransformable edge pixels. For practical use, this mode gives the best looking results, but the transformation is not strictly lossless anymore.
pl: To przekształcenie może spowodować niewielkie zniekształcenia wzdłuż jednej lub więcej krawędzi, ponieważ wymiary obrazu nie są wielokrotnością cyfry 8.
    
    Zniekształcenia są odwracalne. Jeśli obraz wynikowy jest nieakceptowalny, należy zastosować odwrotne przekształcenie, aby powrócić do pierwotnego stanu.
    
    Można tez porzucić (lub przyciąć) wszelkie nieprzetwarzalne piksele na krawędziach. W praktycznym zastosowaniu ten tryb daje najlepsze rezultaty, ale przekształcenie nie jest wtedy do końca bezstratne.

en: _Trim
pl: _Przytnij

en: _Accept distortion
pl: Z_aakceptuj zniekształcenia

en: Zoom in
pl: Powiększenie

en: Zoom out
pl: Pomniejszenie

en: Zoom 100%
pl: Rozmiar oryginalny

en: Zoom 200%
pl: Powiększenie 200%

en: Zoom 300%
pl: Powiększenie 300%

en: Zoom to fit
pl: Powiększ, aby dopasować

en: Zoom to fit if larger
pl: Powiększ, aby dopasować, jeśli większy

en: Zoom to fit width
pl: Przybliżenie, aby dopasować szerokość

en: Zoom to fit width if larger
pl: Powiększ, aby dopasować szerokość, jeśli większy

en: Zoom to fit height
pl: Powiększ, aby dopasować wysokość

en: Zoom to fit height if larger
pl: Powiększ, aby dopasować wysokość, jeśli większy

en: Undo edit
pl: Cofnij edycję

en: Redo edit
pl: Ponów edycję

en: Scroll left
pl: Przewiń w lewo

en: Scroll right
pl: Przewiń w prawo

en: Scroll up
pl: Przewiń w górę

en: Scroll down
pl: Przewiń w dół

en: Scroll left fast
pl: Przewiń szybko w lewo

en: Scroll right fast
pl: Przewiń szybko w prawo

en: Scroll up fast
pl: Przewiń szybko w górę

en: Scroll down fast
pl: Przewiń szybko w dół

en: Scroll to center
pl: Przewiń do środka

en: Copy Image
pl: Skopiuj obraz

en: Paste Image
pl: Wklej obraz

en: Apply the embedded color profile
pl: Zastosuj osadzony profil kolorów

en: Transparency
pl: Przezroczystość

en: Save Image
pl: Zapis obrazu

en: Loading the original image
pl: Wczytywanie oryginalnego obrazu

en: JPEG XL container
pl: Kontener JPEG XL

en: Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów

en: Scroll Image
pl: Przewiń obraz

en: Image Editor
pl: Edytor obrazów

en: Invalid Destination
pl: Nieprawidłowe miejsce docelowe

en: File date
pl: Data pliku

en: Importing files
pl: Importowanie plików

en: No file imported
pl: Nie zaimportowano plików

en: The selected files are already present in the destination.
pl: Zaznaczone pliki już znajdują się w miejscu docelowym.

en: Delete operation not supported.
pl: Działanie usuwania jest nieobsługiwane.

en: Last imported
pl: Ostatnio zaimportowano

en: No file specified.
pl: Nie podano pliku.

en: Not enough free space in “%s”.
    %s of space is required but only %s is available.
pl: Za mało wolnego miejsca w „%s”.
    Wymagane miejsce to %s , ale dostępne jest tylko %s.

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Script
pl: Skrypt

en: Could not save the script
pl: Nie można zapisać skryptu

en: New Command
pl: Nowe polecenie

en: Edit Command
pl: Modyfikuj polecenie

en: Are you sure you want to delete the selected command?
pl: Na pewno usunąć zaznaczone polecenie?

en: Commands
pl: Polecenia

en: Enter a value:
pl: Wartość:

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: Quoted text
pl: Cytowany tekst

en: File URI
pl: URI pliku

en: File path
pl: Ścieżka pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File name, no extension
pl: Nazwa pliku, bez rozszerzenia

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: Folder path
pl: Ścieżka katalogu

en: Ask a value
pl: Zapytaj o wartość

en: File attribute
pl: Atrybut pliku

en: No command specified
pl: Nie podano polecenia

en: Command exited abnormally with status %d
pl: Polecenie nieprawidłowo zakończyło działanie ze stanem %d

en: New authentication…
pl: Nowe uwierzytelnianie…

en: Authorization Required
pl: Wymagane jest upoważnienie

en: Choose _Account…
pl: Wybór _konta…

en: Choose Account
pl: Wybór konta

en: Edit Accounts
pl: Modyfikuj konta

en: Connecting to the server
pl: Łączenie z serwerem

en: Asking authorization
pl: Pytanie o upoważnienie

en: Getting account information
pl: Pobieranie informacji o koncie

en: Choose a folder
pl: Wybór katalogu

en: Import
pl: Zaimportuj

en: _Removable Device…
pl: Urządzenie _wymienne…

en: F_older…
pl: Katal_og…

en: I_mport From
pl: Zai_mportuj z

en: Could not import the files
pl: Nie można zaimportować plików

en: Files to import: %d (%s)
pl: Pliki do zaimportowania: %d (%s)

en: Could not load the folder
pl: Nie można wczytać katalogu

en: Getting the folder content…
pl: Pobieranie zawartości katalogu…

en: Import from Removable Device
pl: Zaimportuj z urządzenia wymiennego

en: Import from Folder
pl: Zaimportuj z katalogu

en: RAW Format
pl: Format nieprzetworzony

en: Red Eye Removal
pl: Usuwanie efektu czerwonych oczu

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
pl: Usuwa efekt czerwonych oczu powodowany przez lampy błyskowe

en: Original filename
pl: Pierwotna nazwa pliku

en: Original extension
pl: Pierwotne rozszerzenie

en: Original enumerator
pl: Pierwotne wyliczanie

en: Modification date
pl: Data modyfikacji

en: Digitalization date
pl: Data cyfryzacji

en: Could not rename the files
pl: Nie można zmienić nazw plików

en: Old Name
pl: Poprzednia nazwa

en: New Name
pl: Nowa nazwa

en: Keep original case
pl: Zachowanie pierwotnej wielości liter

en: Convert to lower-case
pl: Konwersja do małych liter

en: Convert to upper-case
pl: Konwersja do wielkich liter

en: Renaming files
pl: Zmienianie nazw plików

en: Resize Images…
pl: Zmień rozmiar obrazów…

en: Resize Images
pl: Zmiana rozmiaru obrazów

en: Keep the original format
pl: Zachowanie pierwotnego formatu

en: Could not perform the search
pl: Nie można wykonać wyszukiwania

en: Search Result
pl: Wynik wyszukiwania

en: Find
pl: Znajdź

en: Find files
pl: Znajdź pliki

en: Search again
pl: Znajdź ponownie

en: Add another location
pl: Dodaj kolejne położenie

en: No file found
pl: Nie znaleziono pliku

en: Files found so far: %s
pl: Dotychczas znalezione pliki: %s

en: Searching…
pl: Wyszukiwanie…

en: Cancel the operation
pl: Anuluj działanie

en: Add to selection
pl: Dodaje do zaznaczenia

en: Remove from selection
pl: Usuń z zaznaczenia

en: Show selection
pl: Wyświetl zaznaczenie

en: Remove from Selection
pl: Usuń z zaznaczenia

en: Show selection %d
pl: Wyświetl zaznaczenie %d

en: Use Alt-%d to add files to this selection, Ctrl-%d to view this selection, Alt+Shift+%d to remove files from this selection
pl: Użyj Alt-%d, aby dodać pliki do tego zaznaczenia; Ctrl-%d, aby wyświetlić to zaznaczenie; Alt+Shift+%d, aby usunąć pliki z tego zaznaczenia

en: Selection %d
pl: Zaznaczenie %d

en: Start presentation
pl: Rozpocznij prezentację

en: Terminate presentation
pl: Zakończ prezentację

en: Pause/Resume presentation
pl: Wstrzymaj/wznów prezentację

en: Show next file
pl: Wyświetl następny plik

en: Show previous file
pl: Wyświetl poprzedni plik

en: Playing a presentation
pl: Odtwarzanie prezentacji

en: Choose the files to play
pl: Wybór plików do odtworzenia

en: Audio files
pl: Pliki dźwiękowe

en: Random
pl: Losowo

en: Push from right
pl: Odepchnięcie od prawej

en: Push from bottom
pl: Odepchnięcie od dołu

en: Slide from right
pl: Zjechanie od prawej

en: Slide from bottom
pl: Zjechanie od dołu

en: Fade in
pl: Przybliżenie

en: Flip page
pl: Obrót strony

en: Cube from right
pl: Sześcian od prawej

en: Cube from bottom
pl: Sześcian od dołu

en: Open in Terminal
pl: Otwórz w terminalu

en: _Web Album…
pl: Album _internetowy…

en: Current image number
pl: Numer bieżąego obrazu

en: Total number of images
pl: Całkowita liczba obrazów

en: Web Album
pl: Album internetowy

en: Malformed command
pl: Błędnie sformatowane polecenie

en: Could not show the destination
pl: Nie można wyświetlić miejsca docelowego

en: The album has been created successfully.
pl: Pomyślnie utworzono album.

en: Saving thumbnails
pl: Zapisywanie miniatur

en: Saving HTML pages: Images
pl: Zapisywanie stron HTML: obrazy

en: Saving HTML pages: Indexes
pl: Zapisywanie stron HTML: indeksy

en: Copying original images
pl: Kopiowanie oryginalnych obrazów

en: Could not find the style folder
pl: Nie można odnaleźć katalogu stylów

en: Could not create a temporary folder
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego
